Zastosowanie rolet dachowych

Producenci rolet okiennych co chwilę wprowadzają na rynek nowe produkty, które niemal od razu zdobywają zainteresowanie ze strony budowlańców, architektów oraz bezpośrednich użytkowników. Rolety te różnią się nie tylko wyglądem, ale też jakością, rozmiarem i zastosowaniem. Warto więc wspomnieć o roletach dachowych, które w ostatnim czasie zyskały ogromną popularność.

Rolety do ogrodów zimowych

Wśród osłon okiennych na szczególne zainteresowanie zasługują aluminiowe rolety dachowe. Przeznaczone są do montażu na przeszklonych dachach, szczególnie tych wyjątkowo dużych, w tak zwanych ogrodach zimowych, oranżeriach i przydomowych basenach. Tego typu rolety dachowe pełnią wiele funkcji. Przede wszystkim zacieniają szklane dachy. Jednak mają też właściwości izolacyjne. W związku z tym są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż chociażby osłony materiałowe typu markiza. Wynika to z ich konstrukcji. Otóż aluminiowe lamele są wypełnione pianką, która jest wtryskiwana pod dużym ciśnieniem. Dzięki takiej budowie świetnie izolują pomieszczenia zarówno latem, jak i zimą, czyli właściwie przez cały rok. Co więcej, stanowią doskonałą ochronę szklanych dachów na przykład przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych. Należy również pamiętać, że dobrze zamontowana roleta dachowa może w okresie upalnego lata obniżyć temperaturę wnętrza o blisko 20 stopni. Z kolei w okresie zimy są w stanie zmniejszyć koszty ogrzewania. Taka roleta to same zalety. Zabezpiecza dach przed przenikaniem deszczu i śniegu. Wystarczy tylko w odpowiednim momencie ją zasłonić. Ponadto skutecznie niwelują hałas, który może pojawiać się na skutek chociażby silnego opadu deszczu czy gradu. Aktualnie producenci są w stanie dostarczyć klientom rozwiązania, które zapewniają bezawaryjną i bezobsługową pracę rolety. Wybierając model z wydajnym silnikiem elektrycznym i mechanizmem napinającym roletę, można cieszyć się nim przez długie lata. Świetną opcją są rolety sterowane zdalnie. Wówczas przy użyciu smartfonu niezależnie od lokalizacji, można odsłonić dach lub też zasłonić go. Na rynku dostępne są również modele, które skutecznie chronią przed włamaniem. Złodziejom trudniej będzie pokonać roletę i okno dachowe niż samo okno. Warto mieć to na uwadze. Ważne jest to szczególnie w przypadku osób, które dość często i na długo wyjeżdżają, pozostawiając dom bez opieki.

Kiedy warto zamontować roletę dachową?

Roletę dachową powinien zamontować każdy, kto posiada pomieszczenie z przeszklonym dachem. Będzie idealnie go chroniła, a także zwiększała poziom komfortu podczas przebywania w danym pomieszczeniu w upalny i słoneczny dzień. To niewątpliwie rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią oszczędzać. Oszczędność na ogrzewaniu to skuteczna motywacja do zakupu i montażu rolet. Warto zainwestować w tego rodzaju roletę dachową, gdy okno w dachu jest naprawdę duże. Naraża ono pomieszczenie na dużą utratę ciepła w okresie zimy, a latem na intensywne nagrzewanie się wnętrza. Małe okna w dachu też byłoby warto osłonić roletą, choć w tym przypadku nie jest to aż tak konieczne. Takie okno również przyczynia się do ochładzania pomieszczenia zimą i nagrzewania w okresie lata. Też może się zniszczyć pod wpływem opadów atmosferycznych. Jednak straty w tym przypadku są już nieco mniejsze.

Rolety przeznaczone do montażu zewnętrznego przy oknach dachowych to osłony okienne, które wzbudzają coraz większe zainteresowanie ze strony miłośników nowoczesnych rozwiązań. Dziś stosowane są już nie tylko w inteligentnych domach. Możliwość dopasowania rozmiaru, koloru, jakości i funkcji rolet dachowych motywuje do inwestycji. Jeśli i Ty posiadasz duże okna dachowe albo tym bardziej w całości przeszklony dach, koniecznie zwróć uwagę na rolety, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Dobrze dobrane, a następnie poprawnie zamontowane rolety zapewniają wieloletnią i satysfakcjonującą użyteczność. Warto więc rozejrzeć się na rynku, a w ostateczności poradzić się sprzedawcy, który podpowie, jak dopasować rolety do posiadanego już okna. W razie potrzeby montażem poszczególnych rolet może zająć się doświadczona ekipa.