Wyróżnij swoje auto stosując folie samochodowe

Każdy z nas ma inne preferencje co do modelu, koloru i generalnie wyglądu samochodu. Właśnie dlatego na ulicach widzimy taką różnorodność, która daje ciekawy efekt. Jednak niektórym nie wystarcza wybór auta z salonu w określonym kolorze, czy też zmiana koloru lakieru w aucie używanym. Dla takich osób, które szukają nowoczesnych rozwiązań i chcą się jeszcze bardziej wyróżnić polecane są folie samochodowe, pozwalające na całkowitą metamorfozę pojazdu. Dzięki nim możemy zmienić zarówno kolor, jak i wpłynąć na blask i fluorescencyjność naszego auta.

Całkowita odmiana Twojego samochodu

Jeśli chcesz zdecydowanie wyróżnić się wśród tłumu samochodów tej samej marki lub tego samego koloru, który posiadasz obecnie, zastosowanie folii samochodowych będzie idealnym rozwiązaniem. Możliwości tutaj są w zasadzie nieograniczone. To tak jak z wyborem koloru ścian do mieszkania – otrzymujemy do wglądu paletę mnóstwa barw, których kolorów czasem nawet nie jesteśmy w stanie nazwać. Podobnie, w przypadku folii do oklejenia samochodu możemy wybierać dosłownie w setkach kolorów i odcieni, gdyż dostępnych jest ich ponad 1000. Możemy się zastanowić, czy chcemy, żeby kolor rzucał się w oczy, czy raczej był stonowany. Możemy także zastosować gradient, czyli płynne przejście kolorów, również takie, które będzie zależało od kąta padania światła słonecznego, czy światła latarni ulicznych. Ponadto, istnieją folie samochodowe, fluorescencyjne, które pełnią nie tylko funkcję estetyczną, dając swoją drogą niesamowity efekt na samochodzie, na którym są przyklejone, ale także praktyczną, gdyż przyczyniają się do lepszej widoczności samochodu nocą, nawet przy wyłączonych światłach.

Gdzie jeszcze stosować folie samochodowe?

Poza zmianą koloru auta gwarantują nam one jego ochronę. Dzięki swoim właściwościom, chronią lakier samochodu przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, zarysowaniami, owadami, czy wandalizmem, tak obecnie powszechnym. Są one więc szczególnie przydatne w nowych autach, które chcemy zabezpieczyć przed czynnikami zewnętrznymi, jak również w autach używanych, których defekty chcemy ukryć. Ile trzeba wydać na tego rodzaju rozwiązanie? Przykładowo folie samochodowe w Warszawie będą nas kosztować dość sporo, zazwyczaj będzie to kwota przekraczająca kilkaset, a sięgająca czasem nawet tysiąca i więcej złotych, jest więc sporą inwestycją.