Właściwa higiena jamy ustnej

Choroby przyzębia oraz próchnicę można uniknąć i to w bardzo prosty sposób, mianowicie należy dokładnie szczotkować zęby i regularnie odwiedzać gabinet dentystyczny. Jak dbać o zęby, żeby były zdrowe i piękne? Na co należy zwrócić uwagę?

Odpowiednie mycie zębów

Chociaż może się wydawać, że szczotkowanie zębów nie jest niczym trudnym czy skomplikowanymi, wiele osób robi to źle. W dzieciństwie najprawdopodobniej uczyliśmy się szczotkować zęby ruchami kolistymi, tymczasem najskuteczniejsze jest wymiatanie. To, dlatego wielu stomatologów z Łodzi poleca szczotki elektryczne. Kolejna ważna sprawa to częstotliwość mycia zębów, otóż najlepiej robić to po każdym posiłków, jednak nie bezpośrednio po jedzeniu, aczkolwiek minimum 60 min po nim. Nie można zapominać także o usuwaniu kamienia nazębnego, co umożliwia łódź stomatologia. W każdym gabinecie dentystycznym można znaleźć obecnie takie usługi, można od razu zdecydować się na piaskowanie, a także fluoryzację zębów. W ten sposób jest mniejsza szansa, że nasze zęby dotknie próchnica. 

Szczotkowanie nie wystarczy

Każdy stomatolog w Łodzi doradzi nam korzystanie z nici dentystycznych. Dzięki temu pozbędziemy się resztek jedzenia z przestrzeni między zębowych, co jest niezmiernie istotne chcą zachować zdrowe zęby. Oczywiście tak samo, jak szczotkowanie, tak też nitkowanie zębów musi być przeprowadzone w odpowiedni sposób. Na każdy łuk zębowy należy zastosować metr nitki, niezbędna jest także odpowiednia technika.