Wczasy na Korfu – co warto zobaczyć?

Korfu leży na Morzu Jońskim u wybrzeży Grecji i Albanii, od 1864 roku należy do Grecji. Obecnie Korfu zamieszkuje około 110 tysięcy osób, z czego większość utrzymuje się w turystyki. To bardzo piękne, urokliwe miejsce, które ma wiele do zaoferowania. Nie bez przyczyny co roku na Korfu przyjeżdżają setki turystów, także z Polski. 

Dlaczego akurat Korfu?

Wyspa przypadnie do gustu przede wszystkim miłośnikom przyrody, bo to zdecydowanie jedna z najbardziej zielonych wysp Grecji, co zawdzięcza dość intensywnym opadom deszczu występującym pomiędzy wrześniem a czerwcem. Ofertę wycieczki last minute korfu można znaleźć praktycznie w każdym biurze podróży i nie jest to wcale takie złe rozwiązanie, dzięki temu o nic nie musimy się martwić, co więcej taka opcja zazwyczaj jest tańsza, niż organizownaie wyjazdu na własną rękę. Korfu cieszy bardzo dużą popularnością wśród turystów i trudno się temu dziwić, bo jest piękne. Można tu spotkać piękne drzewka oliwne, wiele gatunków krzewów i pięknych kwiatów. Wyspa ogólnie rzecz biorąc jest niezwykle spokojna, oczywiście poza sezonem wakacyjnym w miejscowościach położonych na północy typu Roda, Acharavi czy Sidari. Jeżeli chcemy zaszaleć warto wybrać Kavos, to dobra opcja dla osób podróżujących z drugą połówką albo większej grupy przyjaciół. W przypadku rodzin z dziećmi dużo lepszym rozwiązaniem będzie Lefkimi, gdzie znajdziemy piękne, piaszczyste plaże i dużo atrakcji dla najmłodszych. W przypadku, gdy zależy nam na romantycznej scenerii, warto zdecydować się na podróż do Agios Gordios. Najwięcej ciekawych miejsc do zwiedzania znajdziemy w środkowej i północnej części wyspy. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że Korfu jest górzyste, dlatego poruszanie się samochodem czy środkiem transportu może trwać dłużej, niż będziemy zakładać. Poruszanie się po Korfu samochodem po stromych, wąskich ulicach to ciekawe doświadczenie, tym bardziej, że stan dróg pozostawia wiele do życzenia. Wyjeżdżając poza tereny typowo turystyczne, można się zdziwić, bo drogi posiadają koleiny, dziury, także dojazd na zwykłą plażę może okazać się sporym wyzwanie. 

Wycieczki last minute

Wakacje to czas, w którym większość z nas planuje urlop z dala od szarej rzeczywistości. Na rynku turystycznym istnieje wiele różnych ofert, dlatego bez problemu można znaleźć taką, która będzie nam odpowiadać pod każdym względem. Wycieczki last minute na Korfu to atrakcyjna oferta, bo można zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Last minute na Korfu to oferta skierowana przede wszystkim dla osób niezależnych, elastycznych czasowo, którzy mogą sobie pozwolić na wakacyjny wyjazd w dowolnym terminie. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że można zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy. Cena w tym wypadku może być niższa, nawet o 75% w porównaniu z ceną katalogową. Plusem oferty last minute jest to, że jej cena jest niezmienna. To dobra opcja dla każdego, kto ma ograniczony budżet, albo chce zaoszczędzić trochę pieniędzy. Oczywiście takie rozwiązanie nie jest pozbawione wad, bo mamy niewiele czasu na podjęcie decyzji i spakowanie się w podróż. Tutaj najważniejsza jest spontaniczność oraz refleks. Gdy wybieramy się w podróż większą grupą, wówczas organizacja może być utrudniona. 

Co warto wiedzieć wybierając się na Korfu?

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na wycieczkę last minute na Kofru czy organizujemy wyjazd na własną rękę, ważne jest to, aby zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Pierwsza z nich to pogoda, pamiętajmy, że na wyspie okresowo padają ulewne deszcze, szkoda byłoby wybrać się na wycieczkę w taką pogodę. Deszcz może pojawić się w mają i na początku czerwca, później we wrześniu i październiku. Jeżeli chodzi o temperatury to na wyspie tak czy inaczej jest ciepło i temperatury sięgają 30 stopni Celsjusza.