Profesjonalne zabiegi dla cery naczynkowej

Każda skóra ma swoje wyjątkowe potrzeby. Wyróżnia się w kosmetologii kilka podstawowych rodzajów cery, a każda wymaga odmiennej pielęgnacji i cechuje się innymi właściwościami. Do podstawowych typów cery należą mieszana, tłusta i wrażliwa. Każda z nich boryka się z innymi problemami, jak nadmiar sebum czy skłonności do przesuszania i podrażnień. Wyjątkowym przypadkiem jest cera naczynkowa, która odznacza się kruchością i nadwrażliwością naczyń krwionośnych. Z tego powodu często ulega podrażnieniom i zaczerwienieniu. Pomocne są dla niej profesjonalne zabiegi kosmetyczne.

Jonoforeza

W przypadku cery naczynkowej istotne jest odpowiednie dobranie preparatów pielęgnacyjnych oraz zabiegów. Najlepiej korzystać z zabiegów profesjonalnych u kosmetyczki z Bydgoszczy. Jednym z takich zabiegów jest jonoforeza, która polega na wprowadzaniu za pomocą prądu elektrycznego substancji do warstw głębokich skóry. Chętnie wykorzystywane są przy tym kosmetyki thalgo. Zabieg jest bezbolesny i nie powoduje podrażnień. Opiera się na posmarowaniu twarzy specjalnym preparatem thalgo, na który nanosi się żel przewodzący. Elektrodą przesuwa się po powierzchni tak przygotowanej skóry, by za pomocą impulsów elektrycznych przenieść substancje aktywne wewnątrz skóry.

Sonoforeza

Sonoforeza opiera się na wprowadzeniu do skóry specjalnych substancji za pomocą ultradźwięków. Wśród substancji thalgo, mających działanie wzmacniające naczynka, znajdują się między innymi witamina C, wyciąg z kasztanowca czy esencja z miłorzębu. Są to kosmetyki profesjonalne, które można zakupić również w studiach kosmetycznych w Bydgoszczy. Przykładowy cennik zabiegów i preparatów znajdziemy na stronie. Sonoforeza stanowi najczęściej wykonywany zabieg w przypadku cery wrażliwej, alergicznej i naczynkowej.

Dermabrazja

To popularny zabieg oczyszczający skórę, który polecany jest przede wszystkim dla cery delikatnej i problematycznej. Nie wywołuje podrażnień i pozwala rozwiązać problemy z nadmiernym wytwarzaniem sebum oraz trądzikiem różowatym. W trakcie zabiegu z pomocą strumienia soli fizjologicznej i tlenu pod ciśnieniem dogłębnie oczyszcza się skórę. Warto skorzystać z promocji w salonie Helios.

Maseczki algowe

Algi to składnik znany ze swoich właściwości łagodzący i nawilżających, dlatego też chętnie wykorzystywany jest w kosmetyce w formie kremów thalgo i maseczek. Świetnie sprawdzają się one w przypadku cery wrażliwej i naczynkowej, gdyż skutecznie wzmacniają kruche naczynka. Taki zabieg można wykonać zarówno w domu i w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Warto umówić się na zabieg wykonywany przez doświadczonych kosmetologów, którzy odpowiednio dopasują rodzaj alg i długość zabiegu do potrzeb naszej skóry. Można to zrobić na stronie.

Laserowe zamykanie naczynek

Zabiegi laserowe są coraz popularniejsze wśród medycyny estetycznej. Wykonuje się również laserowe zamykanie naczynek krwionośnych, których zbyt duże rozszerzenie prowadzi do problemu cery naczynkowej i powstawania pajączków naskórnych. Proces polega na naświetlaniu promieniem lasera rozszerzonego naczynka. Podgrzewana zostaje krew w naczynku, co skutkuje jego obkurczeniem. Zabieg jest bezbolesny i skuteczny. Niestety, laserowe zabiegi kosmetyczne są kosztowne. Warto wybierać, mimo to po renomie nie cenie odpowiednie studio do zabiegu, jak autoryzowane gabinety kosmetyczne Thalgo, z ofertą których można zapoznać się na stronie.