Dlaczego warto jeździć na wycieczki do Bułgarii?

Z roku na rok wzrasta zainteresowanie wycieczek do Bułgarii. Czym to jest spowodowane? Co się stało, że wycieczki do bułgarii cieszą się tak dużą popularnością? Dlaczego to właśnie Bułgaria stała się najchętniej wybieramy punktem wypadowym? Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których może rozwiejesz swoje wątpliwości i również zdecydujesz się na wycieczkę do Bułgarii.

Szybka podróż

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że przelot z Polski do Bułgarii trwa bardzo krótko. Lecąc z Polski na lotnisko w Burgas lub Warnie, nie spędzimy w podróży więcej niż dwie godziny. To spore udogodnienie dla wszystkich, którzy nie lubią długich lotów, a w szczególności dla rodzin z dziećmi. Jak wiadomo, maluchy ciężko zająć w czasie podróży. W czasie lotu mamy utrudnione zadanie, ponieważ nie ma możliwości, by zrobić postój, czy rozprostować nogi. Ten problem znika, gdy zdecydujemy się na wakacje w Bułgarii. Dwugodzinny lot szybko minie, a dziecko nawet nie zauważy, gdy będzie już na miejscu.

Piaszczyste plaże

Wyróżnikiem Bułgarii są niewątpliwie też plaże, które charakteryzują się drobnym piaskiem oraz łagodnymi zejściami do morza. Taki przygotowane plaże sprawiają, że odpoczynek na nich będzie udany. Co więcej, plaże są na tyle długie i szerokie, że z pewnością miejsca nie zabraknie dla nikogo. Jakby tego było mało, to na najbardziej znanych znajdziemy liczne atrakcje wodne, możemy wypożyczyć sprzęt i oddawać się do woli sportom wodnym. Również dzieci nie będą miały czasu na nudę, ponieważ również dla nich przygotowana liczne atrakcje. W tym miejscu warto również wspomnieć, że w Bułgarii znajdziemy nie tylko tłoczne i zaludnione plaże, ale również takie, gdzie dominuje dzika przyroda i cisza. Z pewnością do takich plaż należy Irakli, która znajduje się w niewielkiej odległości od Słonecznego Brzegu.

Liczne zabytki

Bułgaria słynie również z miejsc, które warto zobaczyć. Na naszą uwagę z pewnością zasługuje Sozopol, który uznawany jest za jedno z najpiękniejszych miast na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego. Co dokładnie warto tutaj zobaczyć? Na pewno Starówkę, która zachwyca swoją nietuzinkową architekturą. Najpiękniej wygląda wieczorem, kiedy oświetlenie dodaje jej klimatu, dlatego warto udać się na spacer, by na własne oczy przekonać się, o czym mówimy. Wart zobaczenia jest również kurort Pomorie – miejscowość, która słynie z malowniczego położenia na skalistym półwyspie, ale nie tylko. To właśnie w kurorcie Pomorie znajdziemy słone jeziora. Błoto z nich ma właściwości lecznice, dlatego, jeśli zmagamy się z jakimiś dolegliwości, to przy okazji możemy sprawdzić, czy i nam pomoże. Na naszej liście miejsc wartych zobaczenia nie może zabraknąć Burgus, a dokładniej mówiąc znajdujących się tam obiektów muzealnych – Muzeum Archeologiczne, Muzeum Etnograficzne oraz Muzeum Historyczno-Przyrodnicze.

Gwarancja komfortowego wypoczynku

Naszej uwadze nie powinien umknąć też fakt, że to właśnie Bułgaria zapewnia najwyższy komfort wypoczynku. Większość obiektów noclegowych zapewnia obsługę na wysokim poziomie, która dba o swoich gości i dokłada starań, by zapewnić im satysfakcję z pobytu. To na pewno wpłynie na ogólną satysfakcję z wakacji, zwłaszcza że taki komfort nie wszędzie jest zapewniany. Pewnie nie raz spotkaliśmy się z hotelami, które pomimo tego, że ogłaszały wysoki standard swojego obiektu noclegowego, to wcale nie dbały o porządek, a co dopiero mowa o samopoczuciu gości. W Bułgarii jest zupełnie inaczej. Tutaj dba się o swoich gości, dlatego każdy, kto chce mieć zagwarantowany komfortowy wypoczynek, powinien zdecydować się właśnie na Bułgarię. 

Wakacje w dobrej cenie

Na koniec warto wspomnieć, że za wakacje w Bułgarii wcale nie zapłacimy tak dużo. To z pewnością ucieszy osoby, które chciałyby wyjechać za granicę w rozsądnej cenie, jak również dla tych, którzy nie dysponują zbyt dużymi oszczędnościami, a chciałyby dobrze wykorzystać swój urlop. Rozsądne ceny są zarówno za nocleg, jak i za bilety. Również na miejscu wcale nie będziemy musieli wydawać dużo, by skosztować lokalnych smakołyków, dobrze się pobawić, czy skorzystać z największych atrakcji, jakie tutaj na nas czekają.