Bez jakich tekstyliów ciężko się obejść w obiektach noclegowych?

Odpowiednio wyposażony obiekt noclegowy to taki, który jest w stanie zapewnić swoim gościom komfort oraz higienę. Czego w takim razie nie może zabraknąć w takim obiekcie? Jakie tekstylia hotelowe powinny się w nim znaleźć?

Komplety pościeli

Niezależnie od tego, czy obiektem noclegowym jest hotel, motel, czy też pensjonat, w każdym z nich goście powinni mieć zapewniony komplet pościeli. W skład kompletu powinny wchodzić jedna lub dwie poduszki (w zależności od tego, czy jest to jednoosobowy pokój, czy też dwuosobowy), kołdra, powłoczki na poduszki oraz na kołdrę, prześcieradło, jak również narzuta na łóżko. Wybór poszczególnych elementów kompletu powinien być bardzo dokładnie dobrany. Przede wszystkim kołdra wraz z poduszkami powinna być antyalergiczna, by mogli pod nią spać także goście, którzy zmagają się z uczuleniem na pierze. Powłoczki na poszczególne elementy pościeli powinny być dobrane zgodnie z ich wielkością. Podobnie zresztą jak prześcieradło, które powinno pasować na dane łóżko. Nie bez znaczenia pozostaje także kolorystyka poszczególnych elementów. Powinna być stonowana i współgrać z całością kompletu.

Ręczniki

Ciężko sobie wyobrazić też pokoje w obiektach noclegowych bez ręczników. Na każdego z gości powinien czekać komplet świeżych ręczników. Ich wybór nie powinien być przypadkowy. Wśród obiektów noclegowych dobrą opinią cieszą się te, które zapewniają najlepsze ręczniki. Jakie w takim razie powinniśmy nabyć do swojego obiektu? Na pewno powinny to być ręczniki miękkie i przyjemne w dotyku. Powinny też dobrze chłonąć wodę i szybko schnąć. Istnieją takie rozwiązania? Oczywiście, że tak – to ręczniki bawełniane. Jakby tego było mało, to ręczniki bawełniane są trwałe i wytrzymałe, można też je prać w wysokich temperaturach, co oznacza, że mogą nam dobrze służyć przez długi czas.

Dywaniki łazienkowe

Na pewno w łazienkach nie powinno także zabraknąć dywaników i nie chodzi tutaj tylko o to, by stanowiły ciekawy element dekoracyjny. Dywaniki łazienkowe mają o wiele ważniejsze zadanie do spełnienia, bo to one mają dbać o bezpieczeństwo gości. Dywaniki łazienkowe wyposażone są w specjalną ochronę, dzięki której można zabezpieczyć się przed poślizgnięciem. Szczególnie przydatne okazują się takie dywaniki, gdy w danej łazience jest mokra podłoga. Jednak nie tylko, nawet wychodząc z wanny, czy spod prysznica można bardzo łatwo się poślizgnąć, gdy nie mamy odpowiedniej ochrony. Dlatego, aby ochronić swoich gości przed nieszczęściem, warto wzbogacić wszystkie łazienki w tego typu tekstylia hotelowe.

Koce

Koce cieszą się dużą popularnością wśród Polaków. Są praktycznie na wyposażeniu każdej sypialni, jak również salonu. W chłodne wieczory zapewniają odpowiednią ochronę i sprawiają, że czujemy się komfortowo. Aby zapewnić swoim gościom podobne odczucia, warto wzbogacić każdy pokój o koc. Niech on będzie miły w dotyku i przyjazny dla skóry, a przy tym ciepły. Taki gest może sprawić, że poziom satysfakcji naszych gości wzrośnie, a wraz z nim opinia o naszym obiekcie.

Szlafroki i kapcie

Innowacją wśród tekstyliów hotelowych są szlafroki oraz kapcie. Jak do tej pory tylko nieliczne obiekty noclegowe zdecydowały się na wprowadzenie takich udogodnień, dlaczego więc nie wykorzystać tego na swoją korzyść? Wyposażając każdy pokój w uniwersalne rozwiązania, możemy sprawić, że nasi goście poczują się wyjątkowo. To wpłynie pozytywnie na ich odczucia i wrażenia z pobytu w naszym obiekcie, a przecież właśnie na tym powinno nam najbardziej zależeć.