Bagażnik dachowy – jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?

Wbrew pozorom wybór bagażnika dachowego wcale nie jest taki oczywisty, jak mogłoby się wydawać. Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę są wymiary. Po pierwsze należy zorientować się, jaki jest rodzaj nadwozia, model i rok produkcji samochodu. To podstawa, jeśli chcemy wybrać bagażnik dachowy dopasowany do auta. Bagażnik nie może być za długi, za ciężki, powinien być praktyczny w użytkowaniu i w 100% kompatybilny z pojazdem.

Wymiary,  pojemność i ładowność

Bagażnik nie może być za duży, gdyż może zasłaniać widoczność pojazdu. To, na jakie wymiary bagażnika będziemy mogli sobie pozwolić w dużej mierze będzie zależeć od  sposobu montażu. Część samochodów posiada relingi, które znacząco ułatwiają montaż bagażników dachowych. W niektórych przypadkach trzeba mieć również specjalny stelaż montowany w miejsce relingów. Pierwsza opcja jest oczywiście wygodniejsza i praktyczniejsza ze względu na większą stabilność. Montaż bagażnika wcale nie jest taką prostą sprawą, jak może się wydawać, także jak nie mamy żadnego doświadczenia w tym względzie, lepiej zdecydować się na wsparcie specjalisty. Nieprawidłowy montaż może doprowadzić do uszkodzenia bagażnika oraz zmniejszenia bezpieczeństwa. Pamiętajmy, aby nie sugerować się tylko i wyłącznie ceną, wybierajmy akcesoria samochodowe wysokiej jakości typu bagażniki thule, które pochodzą od renomowanego, cenionego producenta. Takie produkty zostały wykonane z wykorzystaniem nowoczesnej technologii, tak więc są bezpieczne i solidne, na pewno posłużą przez lata. Wśród bagażników thule można znaleźć duży wybór modeli, więc bez wątpienia każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. Ta marka jest ceniona przez wielu kierowców na całym świecie, posiada niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, co gwarantuje, że bagażniki thule nie będą stanowiły zagrożenia w czasie wypadku. Poza tym trudno będzie je ukraść i przywłaszczyć zawartość. Oczywiście są tańsze rozwiązania, jednak jeśli nie pochodzą z pewnego źródła, lepiej nie decydować się na takie zakupy.

Czemu warto zdecydować się na zakup bagażnika dachowego?

To, czy przyda nam się bagażnik dachowy w dużej mierze będzie zależeć od tego, jak często podróżujemy. Jeśli regularnie wyjeżdżamy z rodziną czy znajomymi, warto zdecydować się na zakup dodatkowego bagażnika dachowego, dzięki temu można zabrać ze sobą więcej rzeczy, co jest bardzo istotne w przypadku podróży większą grupą. W takich boksach dachowych można na przykład przechowywać strój sportowy na narty, czy większy bagaż. Wybierając dobrej jakości bagażniki thule, można mieć pewność, że będą bezpieczne i solidne. Chociaż wielu kierowców się zniechęca i nie chce inwestować kilku tysięcy złotych w akcesoria samochodowe, prawda jest taka, że jest to dobra inwestycja, bo taki bagażnik będzie nam służył przez lata.