Wybieramy dewelopera – na co zwrócić uwagę?

Jesteś na etapie kupna mieszkania? Zdecydowałeś się na zakup bezpośrednio od dewelopera? Nie wiesz, jak wybrać godnego zaufania dewelopera, który oferuje wysokiej jakości mieszkania na sprzedaż bemowo? Poniższy tekst może okazać się dla Ciebie bardzo przydatny. Podpowiadamy w nim, na co dokładnie zwrócić uwagę,  gdy wybieramy dewelopera. Może dzięki temu wybór nie będzie już dla Ciebie tak trudny.

Doświadczenie dewelopera

Najważniejsze dla nas powinno być doświadczenie dewelopera. Doświadczony inwestor doskonale wie, jak budować dobrze i bezpiecznie. Efektem jego pracy są mieszkania, w których żyje się wygodnie, komfortowo i cicho. Wszystko dlatego, że doświadczony deweloper sięga po wysokiej jakości rozwiązania, bo chce zapewnić swoim mieszkańcom jak najlepsze mieszkania.

Oferta mieszkaniowa

Kluczowe znaczenie powinna mieć dla nas także oferta danego dewelopera, czyli to, jakie dokładnie mieszkania na sprzedaż oferuje. O czym mowa? Przede wszystkim powinniśmy ustalić, czy dana oferta spełnia nasze wymagania, jak również, czy mamy szansę znaleźć tutaj coś odpowiedniego dla siebie. Nie bez znaczenia powinno też być dla nas to, gdzie dokładnie dane mieszkania są oferowane. Choć wiele osób uważa, że zagospodarowanie okolicy nie ma znaczenia, to w przyszłości brak dostępu do sklepów, czy punktów usługowych może stanowić poważny problem. Dlatego dokładnie sprawdźmy, jak oprócz mieszkań, prezentuje się okolica. Czy są w niej sklepy, gdzie będziemy mogli robić zakupy bądź punkty usługowe, które pozwolą nam załatwiać najpilniejsze sprawy. Na pewno warto też sprawdzić, czy nasze nowe mieszkanie będzie nam zapewniało łatwy dojazd do pracy, żłobka, czy szkoły, szczególnie jeśli jesteśmy na etapie planowania rodziny.

Księgi wieczyste

Musimy mieć także świadomość, że nie każdy deweloper ma czyste sumienie. Czasami mogą na nim spoczywać jakieś kredyty, zobowiązania, czy roszczenia osób trzecich. Jeśli nie chcemy, by po zakupie mieszkania okazało się, że spoczywają na nim długi, sprawdźmy, czy nasz deweloper, a dokładniej mówiąc, czy wybrane przez nas mieszkanie ma czyste księgi wieczyste. Jeśli na danej nieruchomości będą spoczywać jakieś zobowiązania, będzie też o nich wzmianka w księgach wieczystych, a my dzięki temu unikniemy bardzo poważnych problemów finansowych.

Opinie klientów

Istotne znaczenie będzie mieć także to, jaką opinią dany deweloper cieszy się wśród swoich klientów. Dlatego, gdy będziemy mieć trudności w ustaleniu tego, z kim dokładnie mamy do czynienia, warto sprawdzić opinie innych klientów. Jak to zrobić? Wykorzystując Internet, w końcu to najlepsza skarbnica wiedzy. W sieci ludzie bardzo chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami oraz opiniami, więc wystarczy zajrzeć w odpowiednie miejsca, by zebrać potrzebne informacje. W ustaleniu tego, jaką opinią cieszy się wybrany przez nas deweloper, mogą pomóc media społecznościowe, fora internetowe, jak również portale branżowe, czy nawet wyszukiwarka internetowe. Ważne, by na sprawdzenie opinii poświęcić trochę czasu, a szybko ustalimy, czy wybrany przez nas deweloper to dobry wybór, czy jednak nie.