Mocowanie szkła zyskującego na popularności

Mocowanie szkła w różnych przestrzeniach użytkowych, wciąż może powodować lekkie zaskoczenie, a nawet niepewność, czy obawę. Mimowolnie zyskuje miano nierozłączonego elementu wystroju wnętrz, a nawet symbolu współczesnej architektury. Sympatię zyskuje między innymi dzięki możliwości wykonania kolorowego nadruku na jego tafli.

Sposób ten ułatwia tworzenie spójnych kompozycji oraz umożliwia ciekawe zaaranżowanie płaszczyzny jaką jest ściana. Szerokie zastosowanie w wielu pomieszczeniach a także balustradach, meblach, sprawia, że szkło staje się współcześnie jednym z najbardziej uniwersalnych elementów wystroju i aranżacji. Mocowanie szkła do ściany ochrania ścianę przed zabrudzeniami i stanowi idealne dopełnienie do drewnianego blatu. Gustowne, eleganckie i współczesne połączenie, jest chętnym rozwiązaniem, stosowanym w kuchniach, które stają się coraz bardziej spersonalizowane.

Mocowane szkła do frontów to tworzenie bardziej oryginalnych miejsc, zindywidualizowanych, jest możliwe nie tylko dzięki kreatywności projektantów, ale również szerokiemu zastosowaniu nadruków na szkle, z których obecnie możemy korzystać. Obok tego sposobu, ogromną popularność zyskuje szkło pokryte lakierem, który następnie jest wypalany w celu uzyskania większej głębi oraz soczystości kolorów i świetnie wkomponowuje się w nowoczesne wnętrza i oczekiwania.

Ogromne, dotychczas niezagospodarowane płaszczyzny, jakimi są fronty w meblach kuchennych, stają się kolejnym elementem aranżującym barwę oraz formę w imię ogólnej spójności i harmonii. Mocowanie szkła w balustradach. Balustrady są elementem mieszkań i domów, które od dawna cieszą się sporym zamiłowaniem, głównie przez własną funkcjonalność. Dotychczas przeszklone balustrady mogliśmy oglądać w budynkach użytku publicznego, coraz częściej jednak szkło montowane jest w balustradach prywatnych mieszkań, które zyskują dzięki temu światło oraz optyczne wrażenie przestrzenności. Niebywała lekkość materiału, jakim jest szkło, nadaje całości wystroju elegancji, niezależnie, czy szkło montowane jest w drewno czy aluminium, jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie, coraz bardziej charakterystyczne dla współczesnej architektury, a przez to coraz bardziej popularne. Również same podłogi stają się miejscem przeszklonym, które pozwala na większy dopływ światła do innych pomieszczeń, a także w intrygujący sposób przełamuje statyczną przestrzeń pokoi.

Często stosowane w łazienkach prysznice stają się powoli ulubieńcami szkła montowanego w metalowe szyny. Tym bardziej, że współcześnie zależy nam na indywidualnym podejściu do naszego mieszkania i osoby, dlatego coraz rzadziej decydujemy się na gotowe rozwiązania, a coraz częściej korzystamy z możliwości dopasowanych na miarę naszych potrzeb oraz przestrzeni gotowych do zagospodarowania. Również szkło lakierowane zyskuje przychylność na ścianach łazienek, które optycznie powiększa, a także rozświetla i urozmaica, dzięki intensywności barw, którą możemy uzyskać dzięki wypalaniu oleju. Szkło daje nam możliwości stosowania go jako elementu wystroju wnętrz w wielu miejscach oraz przestrzeniach, również w ściankach działowych, które dzięki przeszkleniu, nie ograniczają oświetlenia innych pomieszczeń. Ta uniwersalność szkła przekłada się na tworzenie wystroju, który jest harmonijny, spójny, modny a zarazem ponadczasowy.