Kłódka szyfrowa jako zabezpieczenie skutera i roweru  

Wraz ze zbliżaniem się cieplejszych wiosennych i letnich dni, na ulicach pojawia się coraz więcej skuterów i rowerów. Zachęceni promieniami słońca decydujemy się często na takie środki transportu, aby cieszyć się podmuchami wiatru na twarzy i we włosach. Problem pojawia się jednak kiedy chcemy zostawić gdzieś nasz środek transportu. Jak go zabezpieczyć w taki sposób, aby nikt go sobie nie przywłaszczył? Rozwiązaniem może być kłódka szyfrowa. Co prawda kojarzy ona nam się zapewne w głównej mierze z szafkami w miejscu pracy, czy też w klubie fitness lub na siłowni, to również w przypadku skutera, czy roweru może doskonale spełnić swoje zadanie.

Na rower z zamkiem na kod

Kiedy wybieramy się na wycieczkę rowerową, czy też po prostu mamy coś do załatwienia na mieście, a nie chcemy jechać komunikacją publiczną, czekać w korkach lub po prostu tłoczyć się z innymi ludźmi, nasz indywidualny środek transportu spełni doskonale swoje zadanie. A dzięki zastosowaniu kłódki szyfrowej, nie będziemy się musieli martwić o to, gdzie go zostawić, bo może on na nas poczekać w zasadzie w każdym miejscu, w którym będzie go do czego przypiąć. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że nie potrzebujemy nosić przy sobie kluczyka, który podczas takiej podróży łatwo mógłby nam wypaść. Jedyne co musimy posiadać, to dobrą pamięć, aby nie zapomnieć kodu, który ustaliliśmy dla naszej kłódki. Jednak dosyć często zadawanym pytaniem jest w przypadku kłódki szyfrowej jak otworzyć ją jeśli się zapomniało kodu. W tym momencie niestety rozwiązanie jest nieco skomplikowane, gdyż ze względów bezpieczeństwa jest to w zasadzie niemożliwe. To co mogłoby wydawać się minusem tej sytuacji, jest z drugiej strony sporym plusem, gdyż zapewnia nam bardzo wysoki stopień bezpieczeństwa – nikt nie będzie mógł otworzyć naszej kłódki jeśli nie zna prawidłowego układy cyfr.

Zaprojektowanie kłódki szyfrowej

Produkty te zostały zaprojektowane w taki sposób, aby żadna niepożądana osoba nie mogła dostać się do naszych prywatnych rzeczy, czy też ukraść naszego roweru, czy skutera. Możemy więc wybrać się nimi w zasadzie w każde miejsce i cieszyć się najwyższym stopniem ochrony. Istnieją również specjalne małych rozmiarów kłódki, które mogą służyć do zabezpieczenia bagażu, który zabieramy ze sobą na rower, skuter, czy też w dłuższą podróż. Funkcję taką posiada kłódka szyfrowa yeti oraz innego rodzaju kłódki, których rozmiary są na tyle niewielkie, że spokojnie mieszczą si one w zamkniętej dłoni. Widać więc, że tego rodzaju kłódka może nam posłużyć w wielu dziedzinach życia. Oprócz tych najbardziej oczywistych, jakimi są zamykanie szafek w zakładzie pracy, czy na siłowni oraz zabezpieczenie naszego bagażu w trakcie podróży, możemy wykorzystać je z powodzeniem jako dobre zabezpieczenie naszego roweru, czy skutera, który musimy gdzieś zostawić, aby załatwić określone sprawy lub po prostu przejść się po mieście, czy pozwiedzać miejsca, do których wjazd jakimkolwiek pojazdem jest zabroniony.