Implanty stomatologiczne – dla kogo?

Ubytki zębowe to dzisiaj całkiem normalna sprawa. Wiele osób zaniedbuje regularne wizyty o swoich stomatologów, czego efektem są zaniedbane zęby i ich ekstrakcja. Na szczęście dzisiaj mamy implanty stomatologiczne, które w swoim wyglądzie przypominają naturalne zęby.

Implanty stomatologiczne i osseointegracja

Otóż, implanty stomatologiczne wymagają dzisiaj wykonania chirurgicznego zabiegu, który może być wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Implanty stomatologiczne ściśle związane są ze zjawiskiem osseointegracji. Na czym polega to zjawisko? Polega ono na trwałym połączeniu implantów z kością wyrostkową zębodołową. Dzięki temu nowy ząb jest stabilny i jest w stanie utrzymać się w jamie ustnej. Wykonanie wszczepów u pacjenta musi być poprzedzone odpowiednimi badaniami, które pomogą zakwalifikować daną osobę do zabiegu chirurgicznego.

Odrzucenie implantów stomatologicznych

Leczenie implantami stomatologicznymi może być przeprowadzone u większości pacjentów. Przy czym wyróżnić można przypadki, kiedy wszczepy zostają odrzucone przez organizm człowieka. Odrzucenie implantów stomatologicznych wiąże się najczęściej z periimplantitis – stanem zapalnym pojawiającym się w jamie ustnej. Żaden pacjent korzystający z tego typu usług nie może zapomnieć o tym, że po wykonaniu tego typu zabiegu, nadal obowiązuje prawidłowa higiena jamy ustnej i rezygnacja ze szkodliwych nawyków, jak np. palenie papierosów, nadmierne picie dużej ilości kawy.