Hydrocolonoterapia – jeden z naturalnych sposobów na polepszenie zdrowia

Medycyna naturalna to trzon wszelkich sposobów doprowadzenia zdrowia człowieka do stanu najbardziej optymalnego. Ziołolecznictwo, stosowanie suplementów, najnowsze superfoods czy zdrowa dieta to tylko nieliczne sposoby na polepszenie zdrowia bez udziału środków farmakologicznych. Jednym z najnowszym odkryć jest fakt, że za większością chorób ludzkich stoi właściwa praca jelit.  

Oczyszczanie jelita grubego 

Każdy pokarm wprowadzany do naszego organizmu pozostaje w nim przez dłuższy lub krótszy czas. Po odpowiedni przetrawieniu, resztki nie podlegające wchłonięciu przechowywane są w jelicie grubym, a następnie wydalane. Niestety, kiedy jelita nie pracują jak należy, wszelkie substancje toksyczne, zgromadzone w resztkach pokarmu, przedostają się do krwioobiegu. Nasz organizm automatycznie traci odpowiednią odporność, w następstwie czego mogą rozwija ć się różne choroby. Aby uniknąć negatywnych skutków zatrzymania w jelicie zbyt dużej masy fekalnej wynaleziono terapię jaką jest hydrocolonoterapia. Teoretycznie, jest ona już znana od wieków, jednak w ostatnich latach nabrała nowej świeżości. Ludzie poszukując alternatywnych rozwiązań zdrowotnych z dużym rozmachem zaczęli promować tę formę oczyszczania organizmu, jako sposób na niezawodne drowie.  

Na czym polega hydrocolonoterapia?  

To zabieg, który polega na płukaniu jelita grubego wodą. W dzisiejszych czasach, do przeprowadzenia tej metody służy specjalna maszyna wyposażona w rurki doprowadzające wodę do jelita grubego. Hydrocolonoterapia musi być przeprowadzona z uwzględnieniem odpowiedniej temperatury wody oraz ciśnienia. Parametry te reguluje właśnie urządzenie do jej przeprowadzania. Proces płukania jelita grubego powoduje, że usuwana jest jego zawartość w formie zawiesiny. Wraz z nią organizm opuszczają złogi mas kałowych, substancje toksyczne, metale ciężkie oraz wiele innych trucicieli. Często proces hydrocolonoterapii pomaga pozbyć się resztek pokarmowych, które zbierały się przez całe lata. Usprawnia on stan zdrowia osoby korzystającej z tego zabiegu. Osoby te zaczynają lepiej trawić, nabierają większej werwy. Dzięki temu też, polepsza się wchłanianie wartości odżywczych z organizmu. Poprzez usunięcie niepotrzebnych bakterii oraz wirusów organizm nabiera mocy do walki z innymi, dużo poważniejszymi zagrożeniami dla organizmu.  

Kto może skorzystać z hydrocolonoterapii? 

Pomimo, że środowiska medyczne stanowczo odradzają ten rodzaj zabiegów to zwolenników tej metody przybywa z dnia na dzień. Na jej popularność mocno wpłynęły promocja za pośrednictwem platform społecznościowych czy też pocztą pantoflową. Z dobrodziejstw tej metody korzystają przede wszystkim osoby z chorobami autoimmunologicznymi skóry jak łuszczyca czy AZS. Jednak znajdzie ona zastosowanie również w przypadkach takich jak astma, choroby układu oddechowego czy inne alergie. Niestety, są również przeciwwskazania do korzystania z gabinetu hydrocolonoterapii. Osoby cierpiące na chorobę Leśniowskiego – Crohna, po przebytych zabiegach na jelitach oraz z zapaleniem okrężnicy nie powinny poddawać się temu zabiegowi.