Dobrej jakości drzwi tarasowe

Drzwi tarasowe to jeden z najważniejszych elementów, jakie można znaleźć w domach. Na co należy zwracać uwagę kupując taki element dla domu? W nowoczesnych budynkach można często spotkać kilkanaście modeli takich drzwi, zapewniających duży dostęp do światła.

Drzwi tarasowe uchylno-rozwieralne

Otóż, drzwi tarasowe mogą być wykonane z PCV, drewna lub aluminium. To od materiału wykonania zależy ich maksymalny rozmiar. Drzwi tarasowe z PCV nie mogą mieć dużej rozpiętości skrzydeł, ponieważ nie są tak sztywne, jak np. drewno. Decydując się na model z dwoma skrzydłami (na rynku dostępne są również drzwi z jednym skrzydłem) nie można zapomnieć o tym, że potrzebny jest również ruchomy słupek znajdujący się w całej konstrukcji okiennej. Dzięki temu będzie można je w pełni otworzyć. Trzeba przyznać, że są to drzwi tarasowe wymagające, ponieważ potrzebują dużej przestrzeni do ich otwarcia.

Drzwi tarasowe uchylno-przesuwne

Jeden z najpopularniejszych modeli. Dzięki swojej budowie można je wstawić na wysokość całej kondygnacji – co pozwala na uzyskanie wspaniałego widoku za oknem. Drzwi tarasowe po naciśnięciu przesuwają się po szynie, która umieszczona jest zarówno w podłodze, jak również na suficie. Nie można zapomnieć, że w tego typu oknach tarasowych przesuwa się tylko i wyłącznie jedno skrzydło. Drugie zawsze pozostaje nieruchome. Drzwi tarasowe uchylno-przesuwne można wykonać z dowolnego rodzaju materiału, dzięki czemu bez problemu można dopasować je do stylistyki swojego budynku.